Стопкадър БНТРадост за футболните национали.България бпобеди с 1:0 Танзания в своя първи

...

Илиан Илиев с първа победа като треньор на България

Стопкадър Българска национална телевизия

Радост за футболните национали.

България бпобеди с 1:0 Танзания в своя първи мач от шампионата FIFA Series 2024. Успехът пристигна след превъзходен гол от фаул на Кирил Десподов в 52-ата минута. Така " лъвовете " записаха първа победа под управлението на Илиан Илиев и първа изобщо от ноември 2022 година След три дни нашите излизат срещу Азербайджан във втората си среща в Баку, написа Sportal.bg.

В 16-ата минута се сътвори първата заплаха пред една от двете порти. Денис Кибу се измъкна от Алекс Петков и напредна против българската врата, последва удар на централния нападател на Танзания и хубаво в тази ситуация беше, че топката се спря в страничната греда. След това последва опит за добавка на Фейсал Салум, който обаче стреля мощно над задачата.

В 26-ата минута " лъвовете " бяха покрай гол. Кирил Десподов проби отляво и центрира, Георги Русев нанесе рисков удар с глава, само че вратарят на африканците Айши Манула спаси. След 120 секунди стражът на " танзанийските дяволи " изиска за повторно здравна помощ, което докара до насилствена промяна - в игра се появи аварийният вратар Квеси Кавава.

В третата минута на добавеното време Йоан Стоянов центрира чудесно отдясно и намери Ивайло Чочев непокрит на седем-осем метра пред вратата на Танзания. Последва мощен изстрел с глава на полузащитника, само че и добра реакция на вратаря Квеси Кавава, който мазета топката с една ръка.

На почивката Илиан Илиев предприе първите си промени - Йоан Стоянов и Георги Русев отстъпиха местата си на Патрик-Габриел Галчев и Александър Колев. С влизането на футболиста на Левски Виктор Попов се реалокира в зоната на десния бек.

В 52-рата минута България поведе. Филип Кръстев спечели фаул за " лъвовете " наоколо до границата на наказателното поле и Кирил Десподов не остави шансове на вратаря на " танзанийските дяволи " с превъзходно осъществяване - 1:0.

Скоро след гола африканците можеха да изравнят, след недоразумение в нашата отбрана. От чиста позиция обаче Фейсал Салум шутира над вратата на Димитър Митов.

В 59-ата минута Илия Груев можеше да направи 2:0 за България, само че негов рисков удар от 16-17 метра мина около рамката на Квеси Кавава. Последваха по-скучни минути, а в 78-ата Алекс Колев засече с глава след центриране на Мартин Минчев. Топката беше уловена от вратаря на Танзания. В добавеното време " сините " се разминаха с изравняването, след като Новатус прати топката в горната греда на вратата на Димитър Митов. Така последният съдийски сигнал пристигна при 1:0 за България.

Състави:

България: 1. Димитър Митов, 13. Йоан Стоянов, 5. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 26. Виктор Попов, 4. Илия Груев, 18. Ивайло Чочев, 20. Филип Кръстев, 11. Кирил Десподов, 10. Георги Русев, 25. Мартин Минчев.

Танзания: 18. Айши Манула, 15. Мохамед Хюсеини, 10. Миано Данило ван ден Бос, 4. Ибрахим Хамад, 14. Бакари Муамнието, 7. Химид Мао Мками, 2. Хаджи Многа, 20. Новатус Дисмас, 11. Денис Кибу, 6. Фейсал Салум, 22. Тарин.
Източник: petel.bg